Jak dobrać odpowiedni rozmiar pościeli?

Nie da się ukryć, że obecnie praktycznie dla każdego z nas wyjątkowo ważny stał się wybór odpowiedniej pościeli. Chodzi tu w tym momencie nie tylko o sam fakt konieczności dopasowania jej idealnie do wystroju panującego w naszej sypialni. Piękne kolory i wzory, które znajdą się na powierzchni kołdry czy poduszek nie zapewnią nam bowiem maksymalnie komfortowego i spokojnego snu. Wobec tego co podczas wyboru tekstyliów do sypialni staje się najważniejsze? Wiele osób w tym momencie z pewnością powie, że jest to materiał. Tak naprawdę, będą oni mieć w tym sporo racji. Dlaczego? Otóż to właśnie materiał pościeli będzie miał bezpośredni kontakt z naszą skórą, a co za tym idzie, będziemy musieli dołożyć absolutnie wszelkich starań do tego, by był on jak najprzyjemniejszy i najdelikatniejszy. Estetyka poniekąd też ma ogromne znaczenie, jednak aspektem kluczowym okazuje się sam rozmiar pościeli. To właśnie od niego zależy czy nasz sen będzie rzeczywiście komfortowy, a także, czy nasza pościel będzie się wyjątkowo dobrze prezentowała na materacu. Wobec tego, jak dobrać odpowiedni rozmiar naszych tekstyliów do sypialni?

Jak dobrać pościel do łóżka o wymiarach niestandardowych?

Zdarzyć się może tak, że w naszej sypialni posiadamy łóżko, które nie ma standardowych wymiarów. Wówczas oczywistym jest fakt, że nie znajdziemy w sklepach z pościelą kompletu, który dopasuję się wręcz idealnie. Musimy więc zastosować pewną, złotą zasadę, która od zawsze pomaga dobierać rozmiar pościeli do łóżek niestandardowych. Mianowicie jeśli w sklepie zainteresowała nas pościel 160×200 to dopasuje się ona do łóżka o wymiarach 150 lub 155 x 190 lub 195. Jasno więc można wywnioskować, że w przypadku łóżek o wymiarach wyjątkowo niestandardowych, najlepiej będzie dopasować pościel, która będzie o 5 lub 10 centymetrów od niego większa. Ta zasada nie działa jednak w drugą stronę, a to oznacza, że pod żadnym pozorem nie powinniśmy decydować się na wybranie pościeli mniejszej niż wymiary naszego łóżka.

Jak dobrać rozmiar pościeli do łóżka o standardowych wymiarach?

W momencie kiedy nasze łóżko ma wymiary standardowe, to dobranie odpowiedniej pościeli z pewnością nie będzie dla nas żadnym problemem. Tak naprawdę wystarczy po prostu dokładnie zmierzyć materac, a następnie poszukać w sklepie z pościelą takiego kompletu, którym te wymiary będą odpowiadać. Dla przykładu pościel 180×200 sprawdzi się analogicznie do łóżka, które ma dosłownie takie wymiary. Wobec tego posiadacze standardowych mebli, nie będą mieli tu większego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Dodajemy treści, które przyjemnie się czyta