Co przyda się przy pracy z obróbką kamienia?

Kamień jest uważany za jeden z najtrwalszych surowców na świecie. Z pewnością każdy z nas może się z tym stwierdzeniem zgodzić, gdyż samodzielnie wielokrotnie pewnie sprawdziliśmy, że kamienia nie da się po prostu zniszczyć, siłą własnych mięśni. Łatwo sobie również wyobrazić to, jak wiele pracy muszą włożyć zakłady kamieniarskie w to, by poradzić sobie z obróbką tego surowca. Nic wiec dziwnego, że stale poszukują oni dodatkowych rozwiązań, które tę pracę mogłyby im ułatwić. Głównie chodzi tu o sprzęty i maszyny, które dzięki swojej ogromnej mocy przerobowej, będą mogły szybko i skutecznie rozkruszyć, zmielić czy nawet wysuszyć kamień. Oczywiście te zakłady nie potrzebują wszystkich sprzętów, które dostępne są w ofercie wielu dostawców. Jednocześnie śmiało można wskazać na kilka maszyn, które są całkowicie uniwersalne i które sprawdzą się dokładnie każdym zakładzie kamieniarskim. Na które z nich warto więc postawić i jak je wybierać?

Suszarnie obrotowe- jedno z podstawowych maszyn w zakładzie stolarskim

Suszarnie obrotowe to jedno z tych narzędzi, które przyda się w dosłownie każdym zakładzie stolarskim. Dlaczego? Otóż podstawą obróbki kamienia jest nic innego jak mielenie i doprowadzanie go do pożądanej kubiczności. Jednocześnie, efekt końcowy rozdrabniania kamienia nie zawsze jest taki, jakbyśmy tego chcieli. Zdarza się, że obróbka surowca możliwa jest tylko i wyłącznie przy współudziale wody lub innych płynów, a produkt finalny jest po prostu mokry. Wówczas to właśnie suszarnie doprowadzą go do optymalnego, suchego stanu. Manualne suszenie piachu czy miału powstałego z rozdrobnionego surowca dawniej zajmowało wiele czasu, a to skutecznie spowalniało pracę zakładów kamieniarskich. Suszarnie obrotowe z kolei znacznie ten proces przyspieszą. Wybierając maszyny warto jednak stawiać na te, które gwarantują wysoką jakość oraz bezawaryjne działanie.

Przesiewacze wibracyjne- optymalizacja pracy i precyzji przy obróbce kamienia

Przesiewacze wibracyjne to kolejne z urządzeń, których nie może zabraknąć w zakładzie kamieniarskim. Nie da się ukryć, że często potrzebne jest staranne wyselekcjonowanie kamyczków lub ziarenek o odpowiedniej kubiczności. Wykonanie tego w sposób manualny, jest całkowicie niemożliwe i nieefektywne. Jednak przesiewacze, skutecznie nas z tego zadania wyręczą i co więcej, zrobią to w wyjątkowo efektywny sposób. Pamiętajmy również o tym, by przy wyborze stawiać na te urządzenia, które oferują rozbudowaną regulację oraz pochodzą od renomowanego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Dodajemy treści, które przyjemnie się czyta