Czy wynajem szalunków opłaci się firmie budownlanej?

W dzisiejszych czasach firmy budowlane coraz chętniej korzystają z nowoczesnych rozwiązań i technologii. Tak naprawdę najwięcej unowocześnień pojawiło się w zakresie przeprowadzania prac naziemnych. Mowa tu chociażby o wykopach, które zwykle przysparzały pracownikom wiele trudu i zajmowały najwięcej czasu. Nie da się ukryć, że z całą pewnością firmy budowlane są stale w poszukiwaniu rozwiązań maksymalnie spersonalizowanych i najlepszych, tak by z dnia na dzień optymalizować swoją pracę. Niemniej jednak pewne techniki od wielu już lat są całkowicie niezmienne. Mowa tu chociażby o sposobie, w jaki wykopy są zabezpieczane. Jest to proces konieczny, który wzmacnia ścianki wykopów i chroni je skutecznie przed ewentualnymi wodami gruntowymi i nadmiernymi opadami deszczu. W tym celu od dawna wykorzystuje się szalunki, to właśnie dzięki nim wykopy są stabilne i chronione przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Jednocześnie zakup szalunków to wydatek, a także wiele kosztów związanych z ich przechowywaniem. Wobec tego czy ich wynajem jest bardziej opłacalny?

Wynajem szalunków i koszty z nim związane

Wynajem szalunków to rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają firmy budowlane. Nie da się bowiem ukryć, że pod względem finansowym prezentuje się on wyjątkowo korzystnie. Zakup szalunków jest kosztowny, a dodatkowo dochodzą do tego koszty ich przechowywania. Konieczne jest bowiem wynajęcie dodatkowej hali magazynowej, gdyż szalunki mają wyjątkowo pokaźne rozmiary. W momencie jednak kiedy firmy zdecydują się na ich wynajem, wówczas wszystko prezentuje się znacznie taniej. Nie ma konieczności ich składowania, gdyż po okresie upłynięcia umowy najmu, szalunki wracają do dostawcy. Dodatkowo z szalunków można korzystać wtedy, kiedy rzeczywiście są one potrzebne, a opłata będzie obowiązywała tylko i wyłącznie przez ten okres. W efekcie takie rozwiązanie, pomaga firmom budowlanym wiele zaoszczędzić.

Wynajem szalunków i jego atuty 

Do największych zalet rozwiązania jakim jest wynajęcie szalunków, można zaliczyć przede wszystkim to, że daje ono nieograniczony dostęp do ich różnorodnych rodzajów. Jeśli jest potrzebny box dylowy, to można z niego skorzystać, jeśli zaś szalunki słupowe, to również nic nie stoi na przeszkodzie, by je wynająć. Można więc śmiało powiedzieć, że wynajęcie systemów szalunkowych, daje firmom o wiele większe możliwości i nie nakłada na nie żadnych ograniczeń. Właśnie dlatego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na to rozwiązanie i nie żałuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Dodajemy treści, które przyjemnie się czyta