Jak zabezpieczyć świeżo pomalowany parking?

Parkingi przed lokalami usługowymi i gastronomicznymi są jednymi z najważniejszych miejsc. Wynika to z faktu, że obecnie każdy, potencjalny klient ceni sobie możliwość dojazdu samochodem, a co za tym idzie, każdy z nich liczy na możliwość pozostawienia samochodu jak najbliżej danego lokalu czy placówki. Jednocześnie jeśli parking będzie tylko samą powierzchnią asfaltową, to nie sposób będzie zapanować nad chaosem, który może się tam rozpocząć. Wobec tego odpowiednie przygotowanie parkingu, a głównie pomalowanie na nim odpowiednich linii parkingowych. Powinny one być nie tylko wyraźnie widoczne, ale także powinny one być pomalowane z uwzględnieniem odpowiednich wymiarów. Konieczne jest więc zachowanie odpowiedniej szerokości, a co najważniejsze, także i odpowiednie zabezpieczenie świeżo pomalowanych linii, by kierowcy od razu ich oni nie zniszczyli. Jak więc można to zrobić?

Odpowiednie farby drogowe kluczem do sukcesu

Nie da się ukryć, że zanim przejdziemy do zabezpieczenia pomalowanych linii na parkingu, trzeba skupić się na tym, by odpowiednio je pomalować. Oczywiście konieczne są farby drogowe, które dedykowane są do malowania linii. Jednocześnie takie farby trzeba odpowiednio dobrać i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o ich kolor. Chodzi przede wszystkim o trwałość i szybkość ich wysychania. Farby do malowania linii na parkingu są różnorodne, a najważniejszym parametrem dla osób, które podejmą się ich malowania, powinna być szybkość wysychania. Wówczas już na kilka godzin po nałożeniu na powierzchnię asfaltową, będą one suche i co więcej odpowiednio utrwalone. Dzięki temu nie będziemy musieli przejmować się tym, że na wyschnięcie naszego parkingu będziemy musieli czekać więcej niż jedną dobę.

Jak zabezpieczyć świeżo pomalowane linie parkingowe?

Nie da się ukryć, że nawet przy wykorzystaniu szybko schnących farb parkingowych, trzeba będzie świeżo pomalowane linie na pewien czas zabezpieczyć tak, by kierowcy przez przypadek na nie nie wjechali i nie zniszczyli. Wobec tego idealnie sprawdzą się w tym celu tymczasowe bariery drogowe. Wystarczy je bowiem ustawić w okolicy linii parkingowych, a kierowcy będą jasno wiedzieli, że na dane miejsce parkingowe nie będą mogli wjechać. Takie bariery można bez problemu dostać w praktycznie każdym sklepie z akcesoriami na drogi i co najważniejsze, nie będą one największym wydatkiem. Dzięki nim z pewnością nasze linie parkingowe będą odpowiednio chronione aż do samego wyschnięcia i nie będziemy musieli malować ich ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Dodajemy treści, które przyjemnie się czyta